33 yıllık deneyim ile Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı açık köklü ve tüplü ceviz fidanı

image

Adres

İhsaniye mah. Yonca sok. No: 27/A Bandırma/ Balıkesir

Ceviz Fidanı Çeşitleri

131 141
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Açık köklü chandler ceviz fidanı yurt içi ve yurt dışı satışlarında 33 yıllık deneyim Can Fidancılık Limited Şirketi. Açık köklü ceviz fidanı yetiştiricisinden yatırımcısına direk satış. Açık köklü ceviz fidanı 2018 fiyatları ve siparişleriniz için tıklayın. Yabancı ve yerli cins açık kök ceviz fidanlarımızla Can fidancılık ltd şti güveni ile sahip olabilirsiniz.Açık kök ceviz fidanları 2 yıllık bir emeğin sonucunda cinslerine göre yetiştirdiğimiz aşılı yabancı ( Chandler, Fernor, Pedro, Franquette, Fernette ) açık kök ve aşılı yerli ( Şebin, Bilecik, Yalova, Kaman) açık kök ceviz fidanlarıdır.
Açık Kök Hibe Desteği
Sertifikalı açık kök hibe desteği için il ,ilçe tarım teşkilatlarının istediği tüm belgeler firmamız tarafından hazırlanmaktadır. Ceviz fidanı üretim ve satışındaki deneyimimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.Açık köklü ceviz fidanı yetiştiriciliği ve satışımızda Can Fidancılık Limited Şirketi ülkemizde sayılı kuruluşların sahip olduğu Sarı ve Mavi Sertifika belgelerine sahiptir. Sertifikalı açık kök ceviz fidanı çeşitlerimiz ile ceviz bahçesi kurmak isteyen çiftçilerimiz ve yatırımcılarımız devletin dönüm başı hibe desteklerinden firmamız aracılığıyla faydalanabilirler.
Göz Aşısı Yapılır
Her sene Mart ayında tohum olarak ekilen açık kök ceviz fidanlarına aynı yılın temmuz ayında cinslerine göre Chandler, Fernor, Pedro, Franquette, Fernette anaçlarından aldığımız kalemlerden göz aşısı yapılır.
Sertifikasyon Belgesi
Aşı işlemi tamamlandıktan sonra 1,5 yıl aşılanan gözlerden yeni sürgünlerin büyümesi için tarlada bekletilir. Bu zaman zarfında sulama ve gübreleme bakımları yapılan açık köklü ceviz fidanları 2. yıl kasım ayında yaprak döküp kış uykusuna geçtiğinde sökümleri yapılıp yeni dikilecek yerlere gönderilir.Açık köklü chandler ceviz fidanı sertifikasyon belgeleri firmamız tarafından hazırlanmaktadır.
16

Açık Köklü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
132 142 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL
Şebin ceviz çeşidi Şebinkarahisar İlçesi Kırkgöz mahallesi orijinlidir. Çeşidin orijinindeki ortalama meyve ağırlığı 9,40 g, iç ağırlığı 6,60 g, iç randımanı % 63 ve yağ içeriği ise % 69,40 olarak belirlenmiştir. Çeşidin Tokat İli – Niksar İlçesi Ekolojik Şartlarında ise ortalama meyve ağırlığı 11,36 g iç ağırlığı 7,44 g iç randımanı %65,14 ve yağ içeriği ise % 67 olarak saptanmıştır. Niksar Ekolojik koşullarında çeşitte salkımda 2-4 adet meyve ve yan dallarda ise % 30-40 arazında meyve teşekkülü tespit edilmiştir .
Özellikleri
İç randımanı %63 ve yağ içeriği ise%69.40.tır.Ortalama meyve ağırlığı 9.40gr, iç ağırlığı 6.60 gr.Çeşidin Tokat ili-Niksar İlçesi ekolojik şartlarında ortalama meyve ağırlığı 11,36 gr.İç ağırlığı 7,44 gr. iç randımanı %65,14 ve yağ içeriği ise %69.40 olarak belirlenmiştir.Eylül ayında hasat edilir. Tomurcuklar geç patlar iç kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.Şebin çeşidi diğer yerli çeşitleri nazaran çok daha verimlidir.İnce kabuklu olması, erken meyveye yatması, iç cevizin kabuktan kolay ve bütün olarak çıkması, salkımda en az 2-4 adet meyve bulunması bu çeşidin önemini arttırmaktadır.İç kurdu, sulama ve güneş yanıklığına karşın oldukça hassastır.Kabuğun kolayca kırılması nedeniyle taşınırken son derece dikkatli olunmalıdır.Çeşidin tozlayıcıları; Bilecik, Yalova-3 ve Kr-2’dir.
Değerli Kılan Önemli Özellikler
Geç yapraklanma nedeniyle ilkbahar geç donlarına tolerans.Yan dallarda yeterli oranda meyve teşekkülü.Salkımda en az 2-4 adet meyve sayısı.İnce kabuk.İç cevizin kabuktan kolay ve bütün olarak çıkması.Açık renkli iç ceviz.Düşük oranda iç büzüşmesi
Olumsuz Özellikleri
 • • İç kurduna hassasiyet.
 • • Kurağa hassasiyet.
 • • Güneş yanıklığına hassasiyet.
 • • Kabuğun çok kolay kırılması nedeniyle taşınmada karşılaşılan zorluklar.
16

Şebin Ceviz Fidanını

Hemen Satın Al
133 143 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Chandler Ceviz Fidanının tozlayıcısı Franquette ceviz fidanıdır.Salkım şeklinde ceviz yapar. Kolay kırılır ve içi kolayca çıkar. 5-7 yaş arasında bir ağaç ortalama 25-30 kg. ürün yapar. Aclimation özelliği vardır. Yalova cinslerinden 20-25 gün sonra çiçeklenir. Bu yüzden ilkbahar donlarına oldukça dayanıklıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygundur.Ülkemizde en çok satılan yabancı cins ithal ceviz fidanı cinsidir. 1.sınıf açık köklü ve tüplü Chandler ceviz fidanlarını Can Fidancılık Limited Şirketinden satın alabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Chandler ceviz çeşidi ABD’nin en önemli ticari ceviz çeşididir.İnce kabuklu, az pürüzlü, oval şekillidir.Kabuktan ayrılması kolay olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Tomurcuklardaki verim %85-90 olup çok verimli bir çeşittir.Chandler ceviz içinin beyazlık oranı %90-100'dür ve içleri bütün çıkar. Chandler ceviz meyveleri 10-13 gr, meyve iç ağırlığı 6,5 gr, iç oranı %52-55 dir.
Ağaç Özellikleri
Uç dallarda meyve verdiği gibi, yan dallarda da meyve oranı çok yüksektir.Chandler ceviz ağacının soğuklanma ihtiyacı 700 saattir. Yani ağacımız, kışın +7,5 derecenin altında 700 saat (30 gün) bir süre geçirmelidir. Ülkemizin çok ılıman bölgeleri olan Antalya sahil kıyılarında bu konuya dikkat edilmelidir.Orta kuvvette büyür.Yarı dik gelişir. 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur.Chandler ceviz ağacı hastalıklara dayanıklı bir çeşittir.Tozlayıcı ile birlikte ekilmelidir. Doğru tozlayıcısı Franguate'dir.Eylül ayının ortalarına doğru hasat edilir.
16

Chandler Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
131 141 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Fernor ceviz fidanı bol verimli ince kabuklu Fransa orjinli franquette ve fernette tozlayıcısıdır.Soğuk iklimlere uygun bir ceviz türüdür. Meyveleri 2-4'lü tutunur. Kolay kırılır ve içi kolay çıkar. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygundur.Ülkemizde yüksek rakımlı yerlere ekilebilmesi ve zor iklim şartlarına uyum gösterme özelliklerinden dolayı Fernor ceviz fidanına talep artmıştır. Fernor ceviz fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Ağacının Özellikleri
Orta derecede kuvvetli ve yarı dik büyüyen çok verimli bir çeşittir.Fernor cevizde Chandler ceviz gibi yan dallarda verimi iyidir.Meyveler salkımlarda 1'li, 2'li, 3'lü ve 4'lü şekilde olmaktadır.
Meyvesinin Özellikleri
Fernor ceviz meyvelerin ağırlığı ortama 12 gr'dır.İç randımanı %49 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 6 gr'dır.Yağ oranı %51 ve protein oranı %20'dir. Kabuktan ayrılması kolay olup ticari değeri olan bir ceviz çeşididir. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Doğru tozlayıcıları Franquette ve Fernette cevizleridir.Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
16

Fernor Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL Bilecik ceviz fidanı meyve salkımı 5 li olup tozlayıcısı Kaman 1 dir. Bilecik cevizinin şekli yuvarlak kabuk ağırlığı 10,4 gramdır.İç ceviz oranı %53,yağ oranı %38 ve protein oranı %18 civarındadır .Ülkemiz iklim şartları dikkate alındığında bilecik ceviz fidanı için kıyı bölgeleri dışında her yerde önerilir. Özellikle Bilecik ceviz fidanının geç don olaylarının olduğu alanlarda dikilmesi tavsiye edilir. Kabuğu incedir ve kolay ayrılır. İç rengi beyazdır ve dolgunluğuyla bilinen bir türdür.
Genel Özellikleri
Kıyı bölgeler dışında her bölgede yetiştirilir. Yan dallarda ise %30 meyve yapar. İnce kabukludur. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişli bir türdür. Yerli cins ceviz fidanı grubuna girmektedir. Geç yapraklanır, hastalıklara ve haşerelere karşı dayanıklıdır.Çeşit iç kurduna Ceviz fidanı Şebin Ceviz çeşidine göre daha dayanıklıdır. Geç yapraklanması nedeniyle Yalova çeşitlerine göre ilkbahar geç donlarına karşı daha toleranslıdır.Eylül ayı sonlarında hasat edilir.
Bilecik Ceviz Fidanı
Can Fidancılık Limited Şirketi olarak kaliteli ve yüksek verimli fidanlarımızı güvenilir bir şekilde firmamızdan temin edebilirsiniz.Bilecik ceviz ağacı dik, yayvan ve kuvvetli bir taç gelişmesi gösterir. Ceviz Dane ağırlığı 13 g, iç oranı % 53, yağ oranı % 68 ve protein oranı % 18 olup, eylül ayı sonlarında hasat edilir. Ceviz fidanı ŞEBİN, Ceviz fidanı YALOVA 3 ve Ceviz fidanı YALOVA 1 çeşitleriyle tozlanır.
16

Bilecik Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
131 141
Chandler Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız . KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL Orijini: ABD. Kaliforniya Meyve Boyu Kabuklu : 40-42 mm. Kabuklu Ağırlığı: 13,5 gr. İç Ağırlığı: 6,5 gr. İç Rengi: Beyaz Tozlayıcısı: Franquette, Fernette
16

Chandler Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
Fernor Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız . KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL
 • Orijini: Fransa
 • Meyve Boyu Kabuklu: 40-42 mm.
 • Kabuklu Ağırlığı: 13 gr.
 • İç Ağırlığı: 6,9 gr.
 • İç Rengi: Açık Sarı
 • Tozlayıcısı: Fernette, Şebin
16

Fernor Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
Pedro Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız . KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL  
 • Orijini: ABD. Kaliforniya
 • Meyve Boyu Kabuklu: 37-39 mm.
 • Kabuklu Ağırlığı: 12 gr.
 • İç Ağırlığı: 5,7 gr.
 • İç Rengi: Açık Sarı.
 • Tozlayıcısı: Chandler, Franquette
16

Pedro Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
Şebin-Bilecik Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız . KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL  
16

Şebin-Bilecik Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
Fernette Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız . KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL
 • Orijini: Fransa
 • Meyve Boyu Kabuklu: 40-41 mm.
 • Kabuklu Ağırlığı: 11,4 gr.
 • İç Ağırlığı: 5,5 gr.
 • İç Rengi: Beyaz
 • Tozlayıcısı: Fernor
16

Fernette Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134
Franquette Tüplü Ceviz Fidanı Fiyatları 9.00 TL'dir.Ceviz Fidanı Fiyatları,Açık köklü ceviz fidanı fiyatları, Tüplü ceviz fidanı fiyatları ve Siparişi için Can Fidancılık Limited Şirketini Arayınız. KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 8.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 7.00 TL
 • Orijini: Fransa
 • Meyve Boyu Kabuklu: 42-43 mm.
 • Kabuklu Ağırlığı: 11,5 gr.
 • İç Ağırlığı: 5,5 gr.
 • İç Rengi: Beyaz
 • Tozlayıcısı: Chandler, Pedro
16

Franquette Tüplü Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Pedro Ceviz Fidanı bol verimli geç çiçek açan ABD Kaliforniya orjinlidir.Tozlayıcısı Franquatte ceviz fidanı ile dikilmesi önerilir.Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygun ceviz fidanıdır.Çok sıcak bölgelere elverişsizdir. Yazları su ihtiyacı fazladır. Ağacı küçük olup asimetrik büyür ve budama gereksinimi yüksektir. Düşük rakımlara ekilebilen kıyı bölgeleri seven Pedro Ceviz Fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Pedro cevizi ABD. Kaliforniya orjinlidir. Yan dallara meyve veren bir cinstir.Soğuklanma ihtiyacı 400 saattir.Pedro cevizinin ılıman bölgelere dikilmesi tavsiye edilir.Açık renkli meyve iç oranı %85’lere kadar çıkabilir.Taç yapısı toplu ve küçük, ağaçları nispeten kısa boyludur.Ev bahçelerine de tavsiye edilir.İç ceviz ağırlığı 6,5 gr, iç oranı %48, açık renkli iç ceviz oranı ise %85’dir.Rakımı düşük yerler ve kıyılarda verimi iyidir.Pedro cevizinin kabuktan ayrılması kolaydır.Cevizin lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.Ağacı küçük olduğundan sert budamaya gereksinim duyar.Kendi kendini tozlayabildiği gibi ticari dikimlerde TOZLAYICISI Franquatte ile dikilmesi önerilmektedir.Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
16

Pedro Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Franquette Ceviz Fidanı bol verimli ince kabuklu ve Chandler ceviz fidanının tozlayıcısıdır. Meyveleri 2-3 lü tutunur. Kolay kırılır ve içi kolay çıkar. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygun olan franquette ceviz fidanı dikmeye karar vermişseniz 10 adet chandler ceviz fidanının yanına 1 adette Franquette Ceviz Fidanı ekmelisiniz ki ceviz bahçenizin verimi yüksek olsun. Franquette Ceviz Fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Franquette Fransız orjinli yabancı bir tozlayıcı cinstir. Chandler ceviz fidan ekilen bahçelere için tozlayıcı çeşit olarak dikilir. Kuracağımız ceviz bahçelerimizdeki 10 adet chandler çeşidine tozlayıcı olarak 1 adet franquette cevizi dikilmelidir.Küçük meyveli olup iç ağırlığı 5.3 gr, iç oranı %46-47, iç rengi ise beyaz olup genellikle çok iyidir.Franquette ağaçları dikine, çok kuvvetli gelişir.
16

Franquette Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
133 143 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Fernette ceviz fidanı bol verimli geç çiçeklenen karasal iklime uygun ve fernor ceviz fidanının tozlayıcısıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygun olan fernette ceviz fidanını 10 adet fernor ceviz fidanı ile diktiğinizde 1 adette fernette ceviz fidanı dikmeniz tavsiye edilir böylece ceviz bahçenizden daha yüksek verim alırsınız. Fernette Ceviz Fidanına açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Fernette ceviz meyvelerin ağırlığı ortalama 14-15 gr'dır.İç randımanı %50 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 7,5 gr'dır.Kabuktan ayrılması kolay olup içi beyaz bir cevizdir.Fernor gibi Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
Ağaç Özellikleri
Fernor cevizi tozlayıcısı olarak dikimi yapılır.Yan dallara verimli bir çeşittir.Bol tozlama yapabilen bir çeşittir.Asıl dikilen ceviz miktarının 10 da 1 kadar tozlayıcı olarak dikilmelidir. Yani 100 ağaç Fernor dikim yapılacak bir bahçeye 90 Ağaç Fernor 10 Ağaç Fernette ceviz çeşidi dikimi yapılmalıdır.
16

Fernette Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
133 143
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL Yalova 1 ceviz fidanının ceviz fidanı yetişen tüm bölgelere ekilmesi uygundur ancak akdeniz ve ege dışındaki tüm bölgelere önerilir. Taze ve kuru olarak tüketilir.Eylül sonunda hasat edilir.Tane ağırlığı 17.4 g, iç oranı yüzde 56, içi dolgun, beyaz renklidir. Kaliteli meyvesi vardır. Özellikle geç donların görüldüğü yerlerde yetiştirilmesi tavsiye edilir.
Özellikleri
 • • Salkımda meyveler 1-2′li olup kabuğu orta kalınlıkta, az pürüzlü, oval şekillidir.
 • • Meyve ağırlığı 17.4 gram, iç oranı % 56′dır.
 • • Yağ oranı % 70, protein oranı % 23 olup, kabuktan ayrılması kolaydır.
 • • Kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.
 • • Erken çiçeklenir.Eylül ayı sonlarında hasat edilir.
 • • Yalova-4, Kaplan-86 ve Şebin çeşitleriyle tozlanır.
16

Yalova 1 Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
133 143
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL Yalova 3 ceviz fidanını geç donların görülmediği,sahil bölgelerine ekilmesi daha doğrudur. Deniz seviyesinden yüksekliği 0 ile 800 metre arasında değişen rakımlarda dikilmesi uygun ceviz fidanıdır. İnce kabukludur ve iç rengi açık beyazdır. İç, kabuktan kolay ayrılır. İç oranı % 53'dür. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Eylül ayı sonlarında hasat edilir. Yalova–1, Yalova–4 ve Bilecik çeşitleri tozlayıcı olarak kullanılabilir. Meyve ağırlığı 13 gr, iç randımanı %53′dür. içi dolgun, beyaz renklidir. Yağ oranı %69, protein oranı %21 olup, erken çiçeklenen Yalova 3; Yalova-1, Bilecik ve Tokat-1 çeşitleri ile tozlanır
Özellikleri
• Salkımda meyveler 1-2′li olup kabuğu orta kalınlıkta, az pürüzlü, oval şekillidir. • Sahil ekolojisine ekimi uygundur. • Salkımda meyveler ismi gibi 2-3′lü olup kabuğundan ayrılmasıda kolaydır. • Meyve ağırlığı 13 g, iç oranı % 53′tür. • Yağ oranı % 69, protein oranı % 21'dir. • Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. • Erken çiçeklenir. • Eylül ayı sonlarında hasat edilir.
16

Yalova 3 Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
133 143
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL Kaman-1 Ceviz Fidanı ortalama meyve ağırlığı 12 gram, iç ağırlığı 6,3 gram, iç oranı %54, iç yağ oranı %65 olup kuru tüketim için idealdir.Üzüm salkımı meyve sıklığı vardır.Kırma makineleri için idealdir.Yalova-3 ve Kaman-5 çeşitleri ile tozlanır.Ceviz yetişen tüm bölgelerde yetişir.Özellikle İç Anadolu’da başarılı bir şekilde yetişir.Meyve salkımında 4-8’li meyve yapar.Yan dallarda meyve tutma oranı %60' dır. Kuru ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.Eylül sonunda hasat edilir.
Özellikleri
 • • Kuru tüketime elverişlidir.
 • • Ortalama meyve ağırlığı 12 gr'dır.
 • • İç ağırlık 6,3 gram iç oranı %54 iç yağ oranı %65'tir.
 • • İç rengi beyazdır.
 • • Antraknoza karşı dayanıklıdır.
 • • Karasal iklime uygundur.Kaman 2-3-4 ten geç yapraklanır.
 • • Her yıl aynı verimi verir.Kaman 1 ceviz fidanı İlk bahar geç donlarından etkilenmez.
16

Kaman-1 Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
131 141
KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 10.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 9.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 8.00 TL Kaplan Ceviz Fidanı kıyı kesimlerinde üretime elverişlidir. Taze tüketimliktir. Kurutmaya gelmez. Meyvesi çok iridir.Yayvan ve kuvvetli bir dal gelişimine sahiptir. Meyve şekli uzun köşeli, 106 ceviz tipinin içinde en iri meyveli lanı, kabuk orta kalınlıkta, pürüzlü, açık renkli, yapışma iyi, sap çukuru genişliği ortadır. İç taze olarak tüketime elverişlidir. Bu yüzden kurutulunca iç oranı düşer. Nisan ortalarında uyanır. Önce dişi çiçekler sonra erkek çiçekler olgunlaşır.İyi bir meyve tutumu için Yalova –1 çeşidi ile birlikte dikilmesi tavsiye edilir.
16

Kaplan Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al

Size En Uygun Ceviz Fidanı Fiyatlarımızı Sunabiliriz

Hemen İletişime Geçin