33 yıllık deneyim ile Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı açık köklü ve tüplü ceviz fidanı

image

Adres

İhsaniye mah. Yonca sok. No: 27/A Bandırma/ Balıkesir

Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı

Chandler Ceviz Fidanı

 13,00

Chandler Ceviz Fidanının tozlayıcısı Franquette ceviz fidanıdır.Salkım şeklinde ceviz yapar. Kolay kırılır ve içi kolayca çıkar. 5-7 yaş arasında bir ağaç ortalama 25-30 kg. ürün yapar. Aclimation özelliği vardır. Yalova cinslerinden 20-25 gün sonra çiçeklenir. Bu yüzden ilkbahar donlarına oldukça dayanıklıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygundur.Ülkemizde en çok satılan yabancı cins ithal ceviz fidanı cinsidir. 1.sınıf açık köklü ve tüplü Chandler ceviz fidanlarını Can Fidancılık Limited Şirketinden satın alabilirsiniz.

Açıklama

Meyve Özellikleri

Chandler ceviz çeşidi ABD’nin en önemli ticari ceviz çeşididir.İnce kabuklu, az pürüzlü, oval şekillidir.Kabuktan ayrılması kolay olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Tomurcuklardaki verim %85-90 olup çok verimli bir çeşittir.Chandler ceviz içinin beyazlık oranı %90-100’dür ve içleri bütün çıkar. Chandler ceviz meyveleri 10-13 gr, meyve iç ağırlığı 6,5 gr, iç oranı %52-55 dir.

Ağaç Özellikleri

Uç dallarda meyve verdiği gibi, yan dallarda da meyve oranı çok yüksektir.Chandler ceviz ağacının soğuklanma ihtiyacı 700 saattir. Yani ağacımız, kışın +7,5 derecenin altında 700 saat (30 gün) bir süre geçirmelidir. Ülkemizin çok ılıman bölgeleri olan Antalya sahil kıyılarında bu konuya dikkat edilmelidir.Orta kuvvette büyür.Yarı dik gelişir. 4×8 ve 5×7 aralıklarla dikime uygundur.Chandler ceviz ağacı hastalıklara dayanıklı bir çeşittir.Tozlayıcı ile birlikte ekilmelidir. Doğru tozlayıcısı Franguate’dir.Eylül ayının ortalarına doğru hasat edilir.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *