33 yıllık deneyim ile Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı açık köklü ve tüplü ceviz fidanı

image

Adres

İhsaniye mah. Yonca sok. No: 27/A Bandırma/ Balıkesir

Fernette Ceviz Fidanı

Fernette Ceviz Fidanı

Fernette Ceviz Fidanı

 13,00

Fernette ceviz fidanı bol verimli geç çiçeklenen karasal iklime uygun ve fernor ceviz fidanının tozlayıcısıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygun olan fernette ceviz fidanını 10 adet fernor ceviz fidanı ile diktiğinizde 1 adette fernette ceviz fidanı dikmeniz tavsiye edilir böylece ceviz bahçenizden daha yüksek verim alırsınız. Fernette Ceviz Fidanına açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.

Açıklama

Meyve Özellikleri

Fernette ceviz meyvelerin ağırlığı ortalama 14-15 gr’dır.İç randımanı %50 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 7,5 gr’dır.Kabuktan ayrılması kolay olup içi beyaz bir cevizdir.Fernor gibi Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.

Ağaç Özellikleri

Fernor cevizi tozlayıcısı olarak dikimi yapılır.Yan dallara verimli bir çeşittir.Bol tozlama yapabilen bir çeşittir.Asıl dikilen ceviz miktarının 10 da 1 kadar tozlayıcı olarak dikilmelidir. Yani 100 ağaç Fernor dikim yapılacak bir bahçeye 90 Ağaç Fernor 10 Ağaç Fernette ceviz çeşidi dikimi yapılmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *