33 yıllık deneyim ile Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı açık köklü ve tüplü ceviz fidanı

image

Adres

İhsaniye mah. Yonca sok. No: 27/A Bandırma/ Balıkesir

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor Ceviz Fidanı

Fernor Ceviz Fidanı

 13,00

Fernor ceviz fidanı bol verimli ince kabuklu Fransa orjinli franquette ve fernette tozlayıcısıdır.Soğuk iklimlere uygun bir ceviz türüdür. Meyveleri 2-4’lü tutunur. Kolay kırılır ve içi kolay çıkar. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygundur.Ülkemizde yüksek rakımlı yerlere ekilebilmesi ve zor iklim şartlarına uyum gösterme özelliklerinden dolayı Fernor ceviz fidanına talep artmıştır. Fernor ceviz fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.

Açıklama

Ağacının Özellikleri

Orta derecede kuvvetli ve yarı dik büyüyen çok verimli bir çeşittir.Fernor cevizde Chandler ceviz gibi yan dallarda verimi iyidir.Meyveler salkımlarda 1’li, 2’li, 3’lü ve 4’lü şekilde olmaktadır.

Meyvesinin Özellikleri

Fernor ceviz meyvelerin ağırlığı ortama 12 gr’dır.İç randımanı %49 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 6 gr’dır.Yağ oranı %51 ve protein oranı %20’dir. Kabuktan ayrılması kolay olup ticari değeri olan bir ceviz çeşididir. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Doğru tozlayıcıları Franquette ve Fernette cevizleridir.Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *