33 yıllık deneyim ile Tarım Bakanlığı onaylı sertifikalı açık köklü ve tüplü ceviz fidanı

image

Adres

İhsaniye mah. Yonca sok. No: 27/A Bandırma/ Balıkesir

Yabancı Ceviz Fidanı Çeşitleri

133 143 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Chandler Ceviz Fidanının tozlayıcısı Franquette ceviz fidanıdır.Salkım şeklinde ceviz yapar. Kolay kırılır ve içi kolayca çıkar. 5-7 yaş arasında bir ağaç ortalama 25-30 kg. ürün yapar. Aclimation özelliği vardır. Yalova cinslerinden 20-25 gün sonra çiçeklenir. Bu yüzden ilkbahar donlarına oldukça dayanıklıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygundur.Ülkemizde en çok satılan yabancı cins ithal ceviz fidanı cinsidir. 1.sınıf açık köklü ve tüplü Chandler ceviz fidanlarını Can Fidancılık Limited Şirketinden satın alabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Chandler ceviz çeşidi ABD’nin en önemli ticari ceviz çeşididir.İnce kabuklu, az pürüzlü, oval şekillidir.Kabuktan ayrılması kolay olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Tomurcuklardaki verim %85-90 olup çok verimli bir çeşittir.Chandler ceviz içinin beyazlık oranı %90-100'dür ve içleri bütün çıkar. Chandler ceviz meyveleri 10-13 gr, meyve iç ağırlığı 6,5 gr, iç oranı %52-55 dir.
Ağaç Özellikleri
Uç dallarda meyve verdiği gibi, yan dallarda da meyve oranı çok yüksektir.Chandler ceviz ağacının soğuklanma ihtiyacı 700 saattir. Yani ağacımız, kışın +7,5 derecenin altında 700 saat (30 gün) bir süre geçirmelidir. Ülkemizin çok ılıman bölgeleri olan Antalya sahil kıyılarında bu konuya dikkat edilmelidir.Orta kuvvette büyür.Yarı dik gelişir. 4x8 ve 5x7 aralıklarla dikime uygundur.Chandler ceviz ağacı hastalıklara dayanıklı bir çeşittir.Tozlayıcı ile birlikte ekilmelidir. Doğru tozlayıcısı Franguate'dir.Eylül ayının ortalarına doğru hasat edilir.
16

Chandler Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
131 141 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Fernor ceviz fidanı bol verimli ince kabuklu Fransa orjinli franquette ve fernette tozlayıcısıdır.Soğuk iklimlere uygun bir ceviz türüdür. Meyveleri 2-4'lü tutunur. Kolay kırılır ve içi kolay çıkar. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygundur.Ülkemizde yüksek rakımlı yerlere ekilebilmesi ve zor iklim şartlarına uyum gösterme özelliklerinden dolayı Fernor ceviz fidanına talep artmıştır. Fernor ceviz fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Ağacının Özellikleri
Orta derecede kuvvetli ve yarı dik büyüyen çok verimli bir çeşittir.Fernor cevizde Chandler ceviz gibi yan dallarda verimi iyidir.Meyveler salkımlarda 1'li, 2'li, 3'lü ve 4'lü şekilde olmaktadır.
Meyvesinin Özellikleri
Fernor ceviz meyvelerin ağırlığı ortama 12 gr'dır.İç randımanı %49 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 6 gr'dır.Yağ oranı %51 ve protein oranı %20'dir. Kabuktan ayrılması kolay olup ticari değeri olan bir ceviz çeşididir. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Doğru tozlayıcıları Franquette ve Fernette cevizleridir.Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
16

Fernor Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Pedro Ceviz Fidanı bol verimli geç çiçek açan ABD Kaliforniya orjinlidir.Tozlayıcısı Franquatte ceviz fidanı ile dikilmesi önerilir.Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygun ceviz fidanıdır.Çok sıcak bölgelere elverişsizdir. Yazları su ihtiyacı fazladır. Ağacı küçük olup asimetrik büyür ve budama gereksinimi yüksektir. Düşük rakımlara ekilebilen kıyı bölgeleri seven Pedro Ceviz Fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Pedro cevizi ABD. Kaliforniya orjinlidir. Yan dallara meyve veren bir cinstir.Soğuklanma ihtiyacı 400 saattir.Pedro cevizinin ılıman bölgelere dikilmesi tavsiye edilir.Açık renkli meyve iç oranı %85’lere kadar çıkabilir.Taç yapısı toplu ve küçük, ağaçları nispeten kısa boyludur.Ev bahçelerine de tavsiye edilir.İç ceviz ağırlığı 6,5 gr, iç oranı %48, açık renkli iç ceviz oranı ise %85’dir.Rakımı düşük yerler ve kıyılarda verimi iyidir.Pedro cevizinin kabuktan ayrılması kolaydır.Cevizin lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir.Ağacı küçük olduğundan sert budamaya gereksinim duyar.Kendi kendini tozlayabildiği gibi ticari dikimlerde TOZLAYICISI Franquatte ile dikilmesi önerilmektedir.Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
16

Pedro Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
13 134 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Franquette Ceviz Fidanı bol verimli ince kabuklu ve Chandler ceviz fidanının tozlayıcısıdır. Meyveleri 2-3 lü tutunur. Kolay kırılır ve içi kolay çıkar. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 metre rakıma kadar dikilmesi uygun olan franquette ceviz fidanı dikmeye karar vermişseniz 10 adet chandler ceviz fidanının yanına 1 adette Franquette Ceviz Fidanı ekmelisiniz ki ceviz bahçenizin verimi yüksek olsun. Franquette Ceviz Fidanını açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Franquette Fransız orjinli yabancı bir tozlayıcı cinstir. Chandler ceviz fidan ekilen bahçelere için tozlayıcı çeşit olarak dikilir. Kuracağımız ceviz bahçelerimizdeki 10 adet chandler çeşidine tozlayıcı olarak 1 adet franquette cevizi dikilmelidir.Küçük meyveli olup iç ağırlığı 5.3 gr, iç oranı %46-47, iç rengi ise beyaz olup genellikle çok iyidir.Franquette ağaçları dikine, çok kuvvetli gelişir.
16

Franquette Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al
133 143 KDV Dahil İndirimli Fiyatı (1 - 50 Adet Arası) : 13.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (51 - 100 Adet Arası): 12.00 TL KDV Dahil İndirimli Fiyatı (101 ve üstü Adet Arası): 11.00 TL Fernette ceviz fidanı bol verimli geç çiçeklenen karasal iklime uygun ve fernor ceviz fidanının tozlayıcısıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 ile 1700 metre arasındaki rakımlara dikilmesi uygun olan fernette ceviz fidanını 10 adet fernor ceviz fidanı ile diktiğinizde 1 adette fernette ceviz fidanı dikmeniz tavsiye edilir böylece ceviz bahçenizden daha yüksek verim alırsınız. Fernette Ceviz Fidanına açık köklü ve tüplü olarak Can Fidancılık Limited Şirketinden sahip olabilirsiniz.
Meyve Özellikleri
Fernette ceviz meyvelerin ağırlığı ortalama 14-15 gr'dır.İç randımanı %50 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 7,5 gr'dır.Kabuktan ayrılması kolay olup içi beyaz bir cevizdir.Fernor gibi Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
Ağaç Özellikleri
Fernor cevizi tozlayıcısı olarak dikimi yapılır.Yan dallara verimli bir çeşittir.Bol tozlama yapabilen bir çeşittir.Asıl dikilen ceviz miktarının 10 da 1 kadar tozlayıcı olarak dikilmelidir. Yani 100 ağaç Fernor dikim yapılacak bir bahçeye 90 Ağaç Fernor 10 Ağaç Fernette ceviz çeşidi dikimi yapılmalıdır.
16

Fernette Ceviz Fidanı

Hemen Satın Al

Size En Uygun Yabancı Ceviz Fidanı Fiyatlarımızı Sunabiliriz

Hemen İletişime Geç